Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Pierwsze kroki z OnStar

Jak rozpocząć korzystanie z nowego systemu Opla, tuż po odbiorze samochodu z salonu?

Udostępnij
0
Skomentuj
Pierwsze kroki z OnStar Pierwsze kroki z OnStar Foto: Opel / GM

W salonach Opla można już zamawiać nowe samochody wyposażone w system OnStar. Zależnie od wersji wyposażenia system jest instalowany standardowo bez dopłaty, lub po uprzednim zamówieniu płatnej opcji. Niezależnie jednak od zamówionego samochodu procedura rozpoczęcia korzystania z usług OnStar jest taka sama. Całość jest na tyle nieskomplikowana, że nawet początkujący nie powinni mieć żadnych problemów z rozpoczęciem korzystania z systemu Opel OnStar.

Jeszcze przed odbiorem samochodu warto odwiedzić dealera Opla, by dopełnić formalności. W trakcie spotkania z pracownikiem salonu przeprowadzana jest wstępna rejestracja. Trzeba m.in. podać swój adres e-mail, na który zostanie przesłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym do konta OnStar.

Wystarczy jedynie kliknąć w link, aby zakończyć proces rejestracji i przypisać samochód wyposażony w OnStar do konta użytkownika. Procedura została tak przygotowana, by z dowolnej standardowej przeglądarki w komputerze czy tablecie łatwo i wygodnie dopełnić formalności.

Opel przygotował osobną procedurę dla użytkowników kupujących używany samochód wyposażony w OnStar. Wystarczy jedynie nacisnąć niebieski przycisk, by połączyć się konsultantem. W trakcie jednej rozmowy zostanie założone konto nowego użytkownika samochodu. Trudno o prostsze i wygodniejsze rozwiązanie dla kierowcy.

W obu przypadkach po zarejestrowaniu użytkownika i założeniu oraz aktywowaniu konta kierowca uzyskuje dostęp w trybie online. Wystarczy odwiedzić stronę myOpel.pl, aby sprawdzić informacje osobowe oraz inne dane. Wśród nich są przypomnienia o terminach przeglądów a także innych ważnych czynności związanych z obsługą samochodu a wymagających wizyty w ASO Opla.

Za pośrednictwem portalu można także zarezerwować wizytę w stacji a także zgłosić potrzebę skorzystania z auta zastępczego na czas postoju samochodu w ASO. Dzięki temu nie trzeba tak jak dotychczas szukać telefonu do ASO i łączyć z się obsługą stacji. Wszystkie kluczowe czynności można wykonać bez potrzeby wychodzenia z domu. A także w najdogodniejszym terminie a nie tylko w trakcie godzin pracy serwisu.

Pierwsze kroki z OnStar Pierwsze kroki z OnStar Foto: Opel / GM

W trakcie rejestracji i aktywacji systemu OnStar można również podać kontakt do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku lub innej nagłej sytuacji. Dane kontaktowe do innej osoby nie są obowiązkowe. Nie trzeba ich również podawać w chwili aktywacji systemu. W przypadku gdybyśmy zmienili zdanie, informacje można podać w trakcie użytkowania samochodu w dowolnej chwili.

Podobnie jest z danymi lokalizacyjnymi. Jeśli chcemy zachować prawo do prywatności i zamaskować lokalizację samochodu możemy łatwo skorzystać z przycisku prywatności. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w chwili wypadku funkcja maskowania zostanie automatycznie wyłączona. Dzięki temu doradca może precyzyjnie określić położenie samochodu i przekazać dane odpowiednim służbom ratowniczym, by mogły dotrzeć we wskazane miejsce.

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej