Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Opel OnStar: bezpieczeństwo i prywatność

Oto jak wygląda kwestia bezpieczeństwa i prywatności w systemie, w którym w razie potrzeby udzielenia pomocy można ustalić naszą lokalizację

Udostępnij
0
Skomentuj
Opel OnStar Opel OnStar Foto: Opel / Opel

Opel reklamuje system OnStar jako osobistego asystenta kierowcy. Rozwiązanie najłatwiej docenić w razie awarii lub wypadku, gdy dzięki sprawnemu ustaleniu naszej lokalizacji operator może wysłać pomoc.

W OnStar każdy kierowca może w dowolnej chwili wyłączyć lokalizowanie. Wystarczy, że skorzysta z przycisku prywatności.Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób ogranicza swoje bezpieczeństwo.

W przypadku gdy kierowca wyłączy funkcję lokalizacji zostanie ona przywrócona automatycznie tylko w ściśle określonych przypadkach. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia operator będzie mógł zatem zlokalizować pojazd. Dane o położeniu są wówczas przekazywane służbom ratowniczym wysyłanym na miejsce zdarzenia. Podobnie w przypadku kradzieży, by poszkodowani mogli jak najszybciej odzyskać samochód.

W ramach OnStar gromadzone są wyłącznie dane użytkowników kluczowe do świadczenia usługi a także w związku z płatnościami w ramach przedłużenia abonamentu. W trakcie rejestracji klienta podawane są podstawowe informacje takie jak imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej oraz miejsce zamieszkania. Ponadto określany jest kontakt do osoby wyznaczonej do powiadomienia w przypadku wystąpienia określonych sytuacji awaryjnych (np. wypadku czy kradzieży). Dane osoby kontaktowej określa się fakultatywnie: właściciel nie ma obowiązku udostępniać kontaktu .

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej