Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Autonomiczne Fordy dostarczą pizzę

25 paź 17 12:54

Za oceanem rusza pilotażowy program dostaw pizzy przy użyciu hybrydowych autonomicznych pojazdów Ford Fusion.

Udostępnij
0
Skomentuj
Ford Dominos Pizza Ford Dominos Pizza Foto: Ford / Ford

Nawet banalny dowóz pizzy może zostać wykorzystany w testach samochodów autonomicznych. Za oceanem Ford wspólnie z siecią Domino’s Pizza rozpoczyna testy nowego sposobu dostaw zamówionej żywności.

Udział w eksperymencie wezmą losowo wybrani klienci sieci pizzerii w mieście Ann Arbor w stanie Michigan (nieopodal Detroit). Wystarczy, że za pośrednictwem aplikacji zamówią pizzę z dostawą we wskazane miejsce. Trasę przejazdu samochodu autonomicznego będą mogli śledzić w specjalnie zaktualizowanym programie Domino’s Tracker. Klienci otrzymają również wiadomości ze wskazówki gdzie znajdą samochód oraz kod do odblokowania specjalnego pojemnika z przewożoną pizzą. W ramach testów pizzę będzie można odebrać bezpośrednio z samochodu (żywność nie będzie dostarczana bezpośrednio pod drzwi, tylko na tyle blisko, na ile może podjechać pojazd).

Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem Foto: Ford / Ford

Samochody Forda dowożące pizzę będą nadzorowane przez człowieka. Za kierownicą będzie siedział kierowca, który przez całą drogę będzie sprawował kontrolę nad pojazdem. Celem badań ma być w pierwszej kolejności sprawdzenie interakcji ludzi z autonomicznym pojazdem a nie samo zachowanie samochodu na drodze.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej