Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Autonomiczne Fordy dostarczą pizzę

25 paź 17 12:54

Za oceanem rusza pilotażowy program dostaw pizzy przy użyciu hybrydowych autonomicznych pojazdów Ford Fusion.

Udostępnij
0
Skomentuj
Ford Dominos Pizza Ford Dominos Pizza Foto: Ford / Ford

Nawet banalny dowóz pizzy może zostać wykorzystany w testach samochodów autonomicznych. Za oceanem Ford wspólnie z siecią Domino’s Pizza rozpoczyna testy nowego sposobu dostaw zamówionej żywności.

Udział w eksperymencie wezmą losowo wybrani klienci sieci pizzerii w mieście Ann Arbor w stanie Michigan (nieopodal Detroit). Wystarczy, że za pośrednictwem aplikacji zamówią pizzę z dostawą we wskazane miejsce. Trasę przejazdu samochodu autonomicznego będą mogli śledzić w specjalnie zaktualizowanym programie Domino’s Tracker. Klienci otrzymają również wiadomości ze wskazówki gdzie znajdą samochód oraz kod do odblokowania specjalnego pojemnika z przewożoną pizzą. W ramach testów pizzę będzie można odebrać bezpośrednio z samochodu (żywność nie będzie dostarczana bezpośrednio pod drzwi, tylko na tyle blisko, na ile może podjechać pojazd).

Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem Foto: Ford / Ford

Samochody Forda dowożące pizzę będą nadzorowane przez człowieka. Za kierownicą będzie siedział kierowca, który przez całą drogę będzie sprawował kontrolę nad pojazdem. Celem badań ma być w pierwszej kolejności sprawdzenie interakcji ludzi z autonomicznym pojazdem a nie samo zachowanie samochodu na drodze.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej