Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.274.554.171.79
Średnio4.514.694.411.98
Najdrożej4.934.854.662.17

2 omowe głośniki

5 gru 13 12:01

Nowość dla poszukujących „niestandardowych” głośników samochodowych: zestawy o impedancji obniżonej do 2 Omów. Przydatne nie tylko jako zamiennik głośników 2 omowych instalowanych fabrycznie przez producentów samochodów.

Udostępnij
0
Skomentuj

O impedancji głośników zwykle przypominamy sobie wówczas, gdy trzeba zmienić dotychczas zainstalowane modele. Problemu zwykle nie ma, gdy głośniki są w wersjach 4 omowych. Takich bowiem jest najwięcej w sklepach i najłatwiej dobrać nowy sprzęt. A co w sytuacji, gdy potrzebne są głośniki o niższej impedancji? Cóż, nowości jest jak na lekarstwo a wybór sprzętu w sklepach: znacznie mniejszy niż wersji 4 omowych. Oto jedna z nowości: seria L2 marki Powerbass.

Popularny standardZestawy głośników firmuje amerykańska marka Powerbass. Choć to stosunkowo młoda firma, to jednak podkreśla, że pracuje dla niej zespół z ponad 20 letnim doświadczeniem. To co nie budzi wątpliwości: Powerbass jak wiele innych marek car audio korzysta z fabryk w Azji. To żaden dyshonor. To prostu powszechna praktyka w obecnych czasach.

Na serię głośników o obniżonej impedancji składa się kilka modeli, dzięki czemu łatwiej dobrać właściwy do wybranego samochodu. Rozmiary? Powszechnie obowiązujący standard: owalne (4x6”, 6x8”, 6x9”) i klasyczne 13 cm, 16,5 cm. Jest nawet coś nietypowego: głośniki 7 calowe (17,7 cm).

Popularna technikaPod względem techniki nowa seria Powerbass to typowy standard. Kosze wytłaczane są ze stali. Membrana to niezwykle popularny polipropylen, czyli innymi słowy tworzywo sztuczne odporne na wilgoć. Górne zawieszenie wykonane jest z gumy butylowej, więc w teorii powinno wystarczyć na dłużej niż typowe pianki. Powerbass chwali się, że stosuje większe magnesy i cewki, by lepiej wykorzystać możliwości wzmacniacza instalowanego w samochodzie.

Samochody z głośnikami 2 omowymiZ instalacji o obniżonej impedancji słynie przede wszystkim Bose. Firma dostarcza nagłośnienie do samochodów wielu marek. Wśród nich są Audi, Alfa Romeo, Chevrolet, Mazda, Nissan, Mercedes, Saab, Renault, Seat, Opel/Vauxhall. Sprzęt Bose można także znaleźć w niektórych Hondach, Saabach a nawet Porsche.

Czy głośniki 2 omowe są drogie?Nie. Przynajmniej w przypadku opisywanej serii głośników nie trzeba bać się absurdalnie wysokich kosztów. Ceny zaczynają się od 189 zł za modele owalne 4x6 cala L2-462 i współosiowe 13 cm L2-522. 30 zł więcej trzeba przeznaczyć na głośniki koaksjalne L2-652 w popularnym rozmiarze 16’5 cm. Najwięcej kosztuje zaś gotowy zestaw dwudrożny L2-6C: 389 zł. Kto jest chętny?

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Głośniki Powerbass L2-422 czyli zestaw w rozmiarze 4x6 cali. Obecnie mniej popularny,

Głośniki Powerbass L2-422 czyli zestaw w rozmiarze 4x6 cali. Obecnie mniej popularny, ale kiedyś stosowany w samochodach Fiata (Tipo, Doblo), Nissana (Primera, Almera, Terrano) a także w Seatach i VW z lat 90.

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

2 omowe głośniki (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego