Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Która nawigacja prowadzi nowym odcinkiem A4?

30 lis 12 12:21
Udostępnij
0
Skomentuj

W czwartek 29 listopada oddano do ruchu kolejny odcinek autostrady A4: Kraków – Tarnów. Dzień po otwarciu sprawdzamy które nawigacje GPS prowadzą nową drogą o długości 57 km.

Od czwartku 29 listopada kierowcy mogą już jeździć nowym 57 km odcinkiem autostrady A4: Kraków – Tarnów. Dzień po otwarciu nowej drogi sprawdzamy które nawigacje z aktualizacją danych on-line uwzględniają A4 podczas kalkulacji trasy.

W teście wzięliśmy pod uwagę tylko te nawigacje, które umożliwiają aktualizację danych po połączeniu z siecią oraz serwisy internetowe. W tradycyjnych nawigacjach czy aplikacjach bez dostępu do sieci nie ma zwykle możliwości szybkiej zmiany w sieci dróg: zwykle trzeba czekać do najbliższej aktualizacji map.

Jak testowaliśmy?

Ekspresowy test przeprowadziliśmy wyznaczając trasę przejazdu z centrum Krakowa do centrum Tarnowa. Programy i serwisy sprawdzaliśmy dzień po otwarciu autostrady: w piątek 30 listopada w godzinach przedpołudniowych (ostatnia aktualizacja o godzinie 11). Kto wykazał się najlepszym refleksem?

EmapiProgram na system Windows Phone uwzględnia tylko odcinek A4 do Szarowa. W serwisie internetowym jest tak samo. Dalej droga wyznaczana jest dotychczasową E40.

Google MapsChoć na mapie jest już widoczny przebieg A4 pomiędzy Krakowem a Tarnowem to Google wyznacza trasę tradycyjnie: A4 do Szarowa a potem dalej dotychczasową E40

MapGoNa mapie nie ma nowego odcinka autostrady. System prowadzi A4 do Szarowa i dalej drogą E40.

Mapy AppleAplikacja nawigacyjna Apple od razu proponuje trzy trasy: ale żadna nie prowadzi nowym odcinkiem A4, gdyż nie ma go na mapie.

NaviExpert i Korkosfera.plW aplikacji a także serwisie internetowym A4 na całej długości pomiędzy Krakowem a Tarnowem jest uwzględniona przy wyznaczaniu trasy. Co ciekawe aplikacja w telefonie prowadzi A4 wokół Tarnowa a Korkosfera zjazdem na Ostrów przed samym Tarnowem.

Nokia HereAutostradowe połączenie Krakowa z Tarnowem jest uwzględnione na mapach. Dziwi natomiast że program w wersji na Android i iOS jednak nie prowadzi nową drogą i kieruje z Szarowa na E40. Co ciekawe w serwisie internetowym Here system już prowadzi autostradą na całej długości pomiędzy dwa miastami. Z tych samych danych korzysta serwis interia.

Targeo i AutoMapa Na mapie Targeo w normalnym trybie widoczne były tylko fragmenty A4 między Krakowem a Tarnowem (dopiero po powiększeniu mapy widać cały przebieg z adnotacją: do ruchu 2013). Trasa wyznaczana była przez A4 do Szarowa a dalej drogą E40. AutoMapa 6.11 z mapą 1210 i aktywnym Live Drive również prowadziła tak samo.

TomTomSerwis internetowy TomTom Route Planner zawiera już na mapach nowy odcinek A4. Niestety jeszcze nie uwzględnia przy kalkulacji trasy.

Yanosik i Korkowo.pl W chwili testu na mapie nie uwzględniono jeszcze autostradowego połączenia A4 z Tarnowem. Tak samo w aplikacji Yanosik , którą sprawdziliśmy w systemie Android.

ZumiW chwili przeprowadzenia testu na mapie nie było jeszcze nowego odcinka A4.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 45/2017 już w sprzedaży, a w nim m.in. elektryczna ofensywa BMW; Citroen C4 Cactus po liftingu; porównanie kompaktowych kombi z dieslami; test Kii Stinger; wielki test żarówek; porady jak uzywać świateł; Mazda 6 z drugiej ręki; używane minivany za 35-40 tys. zł.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Która nawigacja prowadzi nowym odcinkiem A4?

Aplikacja nawigacyjna Apple od razu proponuje trzy trasy: ale żadna nie prowadzi nowym odcinkiem A4, gdyż nie ma go na mapie.

Która nawigacja prowadzi nowym odcinkiem A4? (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Auto Świat

Reklamy
Koniec bloku reklamowego