Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jak wybrać najlepsze radio do samochodu?

22 lut 17 11:03

Radioodtwarzacz to jeden z wielu dodatkowych elementów, jakie powinien posiadać samochód. Dziś każdy z nas nie wyobraża sobie długiej podróży w ciszy, dlatego też wybór odpowiedniego radia jest taki ważny - nawet, jeżeli nie planujemy wymiany standardowych głośników na te lepsze. Rynek oferuje mnóstwo różnorodnych radioodtwarzaczy, dlatego wybór może być nieco utrudniony. Który z nich jest jednak najlepszy?

Udostępnij
0
Skomentuj

Trudno odpowiedzieć na pytanie, który radioodtwarzacz samochodowy jest najlepszy. To, jak i każde inne urządzenie wybieramy zwykle dla siebie i to nasze oczekiwania ma spełniać ten konkretny model, a nie innych. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na kupno, musisz zwrócić uwagę na swoje potrzeby i preferencje.

Jeżeli potrzebujemy zwykłego urządzenia, tylko i wyłącznie do odtwarzania radia czy ulubionej muzyki, wystarczy nam klasyczny i standardowy model, bez dużego i dotykowego wyświetlacza. Zwróć uwagę, czy model, który Cię interesuje, posiada wejście na płyty CD, chociaż znacznie wygodniejszą opcją będzie wybranie urządzenia z wejściem USB, na karty SD czy gniazdem AUX. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć swój smartfon czy pendrive.

W tym momencie zwróć również uwagę, jakie formaty plików obsługuje dany produkt, byś miał pewność, że każdy zgrany przez Ciebie utwór zostanie poprawnie odtworzony. Jeżeli dużo rozmawiasz przez telefon, dobrą opcją będzie również możliwość podłączenia swojego smartfonu do radia za pomocą Bluetooth’a. Dzięki temu każda Twoja podróż będzie bezpieczna, bowiem będziesz mógł swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne, bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Niektóre modele radioodtwarzaczy oferują również dodatkowo wyjście do subwoofera oraz do wzmacniacza. To świetna opcja dla osób, które na przykład chciałyby rozbudować swoje zestawy audio o na przykład zewnętrzny wzmacniacz.

Wiele radioodtwarzaczy posiada też dodatkowe funkcje, takie jak nawigacja GPS, możliwość odtwarzania filmów czy podłączenia kamery cofania. Jeżeli któraś z nich jest dla Ciebie istotna, powinieneś zwrócić uwagę na nieco rozbudowane, większe produkty o dotykowych ekranach.

Przy kupnie radioodtwarzacza zapewne nie raz spotkasz się z informacjami dotyczącymi mocy urządzenia, wyrażoną najczęściej w postaci na przykład 4x50W. Pierwsza liczba oznacza zwykle liczbę głośników, natomiast druga - jaką maksymalną moc oferuje dany odtwarzacz.

O ile jakość dźwięku jest zależna od głośników, które oferuje nam dany model auta, o tyle za pomocą radioodtwarzacza możemy ją nieco ulepszyć. Dobrze, gdyby urządzenie wyposażone było w dodatkowe funkcje, które umożliwiają na wzmocnienie basów, korektę dźwięku czy regulację balansu.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, najlepszym wyborem będą oczywiście radia ze zdejmowanym panelem. Dzięki temu będziesz mógł wyciągnąć i zabrać ze sobą urządzenie, eliminując ryzyko kradzieży.

W galerii przedstawiamy kilka popularnych radioodtwarzaczy, zarówno tych klasycznych, jak i wyposażonych w dotykowe ekrany LCD.

Kup radioodtwarzacz w najlepszej cenie!

Radioodtwarzacz Vordon HT-869 w najlepszej cenie!

Radioodtwarzacz JVC KD-X130 w najlepszej cenie!

Radioodtwarzacz Kruger&Matz KM2003 w najlepszej cenie!

Radioodtwarzacz Blaupunkt Tokto 110 w najlepszej cenie!

Radioodtwarzacz JVC KD-R469 w najlepszej cenie!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Skąpiec.pl

Vordon HT-869

Radioodtwarzacz Vordon HT-869 z dotykowym ekranem LCD o przekątnej 7 cali. Wyposażone zostało dodatkowo w złącze USB oraz microSD, a także wejście na kamerę cofania. Dzięki Bluetooth możesz prowadzić teraz rozmowy telefoniczne za pomocą głośników swojego samochodu, co zdecydowanie gwarantuje bezpieczną jazdę. Bluetooth pozwala również na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z każdego smartfonu. Jeżeli zakupimy dodatkowo kamerę cofania, na naszym ekranie automatycznie w momencie uruchomienia biegu wstecznego, pojawi się cały, szerokokątny obraz, co zdecydowanie ułatwi Ci manewrowanie, szczególnie w trudnych sytuacjach. Radioodtwarzacz obsługuje między innymi RMVB/FLV/AVI/MP3/MP5/MP4/VMA, dzięki czemu za pomocą pendrive możesz również odtworzać swoje ulubione filmy lub bajki dla swoich pociech, by nie nudziły się podczas dłuższej jazdy.

Foto: Skąpiec.pl

Foto: Skąpiec.pl

Foto: Skąpiec.pl

Foto: Skąpiec.pl

Jak wybrać najlepsze radio do samochodu? (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego