Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Najnowsza Astra z systemem Opel OnStar

Oto pierwszy model w gamie Opla, który od samego początku obecności na rynku będzie dostępny z OnStar. Ile trzeba będzie zapłacić za system?

Udostępnij
0
Skomentuj
Najnowsza Astra z systemem Opel OnStar Najnowsza Astra z systemem Opel OnStar Foto: Opel / Opel

W salonach Opla można już zamawiać najnowszą generację modelu Astra. A wraz z nią nowe zaawansowane rozwiązania, które pojawiają się w kompaktowym modelu koncernu z Russelheim po raz pierwszy. Wśród nich asystent kierowcy OnStar a także kamera Opel Eye. Oba znacząco zwiększają bezpieczeństwo każdej podróży. I to niezależnie od tego jaki jest dystans do przebycia.

By skorzystać z zaawansowanej technologii wcale nie trzeba wydawać fortuny. OnStar oraz Opel Eye dostępne są w standardowym wyposażeniu Astry w wersjach Dynamic oraz Elite. W przypadku podstawowych odmian (Essentia, Enjoy) nowy asystent kierowcy zostanie zainstalowany po złożeniu zamówienia. OnStar dostępny w ramach opcjonalnego wyposażenia kosztuje 1950 zł. Za kamerę trzeba zaś zapłacić 2600 zł w ramach pakietu oferowanego klientom wybierającym wersję Enjoy.

Foto: Opel / Opel

Kamera Opel Eye to praktyczny układ wspomagający kierowcę.  Rozpoznaje znaki drogowe (nie tylko tradycyjne ale także wersje elektroniczne wyświetlane na tablicach LED) co łatwo docenić w trakcie podróży szczególnie w mniej znanych miejscach.

Gdy kierowca przeoczy znak ograniczenia prędkości, to wówczas dzięki kamerze łatwo sprawdzi określone ograniczenia. Układ wykorzystywany jest także do systemu ostrzegania kierowcy w przypadku niebezpiecznego zmniejszenia dystansu między pojazdami, alarmu zagrożenia kolizją i funkcji utrzymania pasa ruchu.

OnStar w nowej Astrze przyda się kierowcy w wielu sytuacjach: nie tylko w trakcie jazdy. Ułatwi odnalezienie skradzionego samochodu, szybsze dotarcie pomocy w razie potrzeby (także w trakcie wypadku) a także automatyczne zdiagnozowanie pojazdu.

Dzięki funkcji lokalizacji operator systemu będzie mógł szybko określić dokładną pozycję samochodu. A to oznacza, że pomoc wysyłana jest w dokładnie określone miejsce. Ratownicy lub serwis nie będą zatem tracić czasu na poszukiwanie pojazdu w przypadku tradycyjnych rozwiązań bez funkcji lokalizowania.

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej