Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Multimedialna rozrywka w przystępnej cenie

31 maja 16 17:55

Znamy już nową kolekcję samochodowych zestawów multimedialnych Pioneera. Japoński producent postarał się o sporo nowości i na tyle zróżnicowaną gamę sprzętu, że każdy dobierze jednostkę sterującą nie tylko do swoich potrzeb, ale i możliwości zestawu audio zainstalowanego w samochodzie

Udostępnij
0
Skomentuj
Multimedialna rozrywka w przystępnej cenie Multimedialna rozrywka w przystępnej cenie Foto: Pioneer / Pioneer

W sklepach pojawiła się cała kolekcja z serii AVH, którą tworzy aż 7 nowych stacji multimedialnych: AVH-180DVD, AVH-280BT, AVH-X2800BT, AVH-X3800DAB, AVH-X5800DAB, AVH-X7800BT oraz AVH-X8800BT. Wszystkie objęto promocją, w ramach której zakup jest premiowany nagrodami takimi jak kamera samochodowa, słuchawki bezprzewodowe oraz aktywny przenośny głośnik.

W tegorocznej serii AVH największy nacisk położono na możliwości współpracy ze sprzętem mobilnym. Aż w 5 nowych stacjach multimedialnych AVH zastosowano praktyczną funkcję AppRadio Mode USB. Dzięki niej na ekranie sprzętu samochodowego można wyświetlić kompatybilne aplikacje ze smartfonu. Wystarczy tylko połączyć urządzenia przewodem USB, by skorzystać z nawigacji, przeglądarki internetowej, sieciowych serwisów muzycznych, kalendarza, Wikipedii, prognozy pogody czy systemu ostrzegania o fotoradarach, korkach i innych utrudnieniach drogowych.

Pioneer AVH-X8800BT Pioneer AVH-X8800BT Foto: Pioneer / Pioneer

Można nawet podzielić się ze znajomymi swoją aktualną lokalizacją i wysłać do nich wiadomość poprzez SMS, email czy serwisy społecznościowe. Tryb AppRadio Mode USB dostępny jest dla użytkowników smartfonów z systemami Android oraz iOS.

Pioneer chwali się, że w nowych modelach AVH będzie można zrobić użytek ze swojego multimedialnego archiwum na płytach CD, DVD, pamięci USB czy w telefonie. Warto pochwalić producenta za konsekwentne stosowanie czytników płyt. Konkurencja coraz częściej rezygnuje z tradycyjnych napędów, a tym samym niemal zmusza użytkowników do porzucenia zgromadzonych na użytek samochodowy płyt CD i DVD.

Standardem stał się również system rozpoznawania i sterowania urządzeniami Apple. Niezależnie od wersji nowej stacji multimedialnej zawsze będzie można podłączyć i wykorzystać swojego iPoda czy iPhona z biblioteką nagrań. Jeszcze do niedawna nie było to takie oczywiste na rynku, gdyż wiele firm stosowało sterowanie sprzętem Apple tylko w droższych urządzeniach.

Pioneer AVH-280BT Pioneer AVH-280BT Foto: Pioneer / Pioneer

Bez względu na to, czy w samochodzie zostanie zamontowany najtańszy model AVH-180DVD czy też droższa i najlepiej wyposażona stacja AVH-X8800BT, to zawsze łatwo będzie rozbudować pokładowe nagłośnienie o dodatkowy, zewnętrzny wzmacniacz.

Standardem są co najmniej dwie pary wyjść audio RCA, do których można podłączyć wzmacniacz zasilający jeden zestaw głośników przednich oraz osobno subwoofer. W droższych modelach zastosowano wyjścia wysokonapięciowe, by w pełni wykorzystać potencjał wzmacniaczy wysokiej klasy.

W nowej serii AVH zadbano o dość bogate wyposażenie w praktyczne udogodnienia. Począwszy od wersji AVHX-2800BT do dyspozycji jest wbudowany zestaw głośnomówiący Bluetooth. A od odmiany AVH-X3800DAB także tuner cyfrowej radiofonii DAB, która w Polsce systematycznie zwiększa zasięg nadawania. Od lipca zasięgiem będzie objętych 21 mln osób, czyli 54,9 proc. populacji kraju.

Nie zawiodą się miłośnicy rozbudowanej korekcji dźwięku. Firmową specjalnością jest zaawansowana regulacja brzmienia, w której zawarto takie systemy jak 13 pasmowy korektor graficzny, Sound Retriever poprawiający brzmienie strumieniowanej muzyki czy system korekcji czasu Time Alignment, by optymalizować dotarcie sygnału do poszczególnych głośników i łatwiej kreować scenę dźwiękową.

Wśród dodatków nie zabrakło również osobnej regulacji dla filtrów górnoprzepustowych czy niezależnej regulacji głośności dla każdego źródło. Lista funkcji umożliwiających korygowanie dźwięku jest dość długa, więc pozostaje tylko poświęcić wystarczająco dużo czasu, by skorzystać ze wszystkich możliwości nowych jednostek.

Ceny sprzętu nowej generacji nie są wygórowane. Za AVH-180DVD trzeba zapłacić 1099 zł, czyli tyle ile jeszcze kilkanaście lat temu za najprostsze markowe radio z odtwarzaczem płyt CD. Górną granicę wyznacza model AVH-X8800BT, który wyceniono na 3199 zł. Sprzęt można już zamawiać w sklepach na terenie całego kraju.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej