Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Multimedia na życzenie

18 cze 07 01:00
Udostępnij
0
Skomentuj

Zwykłe radio samochodowe powoli odchodzi do lamusa. Jego miejsce zaczyna zajmować multimedialny sprzęt nowej generacji, który zapewnia użytkownikowi znacznie większe możliwości. Nowoczesny radioodtwarzacz DVD czy stacja multimedialna z dużym, kolorowym ekranem LCD pozwalają na odtwarzanie muzyki zapisanej w różnych formatach (MP3, WMA, AAC, WAV), korzystanie z nawigacji satelitarnej, a także oglądanie filmów DVD i DivX oraz programów telewizyjnych. Upowszechnia się także system połączeń, dzięki któremu w samochodzie możemy skorzystać z popularnego odtwarzacza iPod czy też pamięci typu pendrive z gniazdem USB, jak również popularnych konsol do gier, takich jak Sony PlayStation. Coraz więcej nowego sprzętu można bez problemów używać także w aucie. Rosnącą popularnością cieszy się również technika bezprzewodowej łączności Bluetooth. Dzięki niej samochodowy radioodtwarzacz z głośnikami łatwo zmienić w porządny zestaw głośnomówiący z kompatybilnym telefonem GSM. Do obsługi połączeń, jak również do przeglądania wiadomości SMS oraz książki telefonicznej, wystarczą przyciski i wyświetlacz radioodtwarzacza. Telefon można zaś schować w schowku lub w kieszeni. Technika Bluetooth z wolna staje się standardemRozwój techniki Bluetooth sprawił, że możliwe stało się przesyłanie nie tylko danych z telefonu, ale także i muzyki zapisanej na karcie lub w pamięci komórki. Muzykę MP3 z telefonu można usłyszeć dzięki głośnikom zainstalowanym w aucie. Radia dostosowane do standardu Bluetooth są dostępne w ofercie wszystkich znanych producentów już od kilku lat, a rozwój techniki i zwiększenie produkcji zaowocowały spadkiem cen. Obecnie na radio z Bluetooth wystarczy kilkaset zł. Multimedia trafiają zatem pod strzechy - i to dosłownie!Sterowanie dotykowe ekranem to jest toTrudno o multimedialny system bez kolorowego ekranu sterowanego dotykowo. Coraz więcej nowych urządzeń wyposażonych jest w specjalną, kolorową matrycę, powleczoną cienką warstwą czułą na dotyk. Dla kierowcy oznacza to przede wszystkim wygodniejsze sterowanie. Łatwiej dotknąć dużej ikony wyświetlanej na ekranie niż niewielkiego plastikowego przycisku. Jest jednak i druga strona medalu. Kolorowe matryce dotykowe mają słabsze parametry jakości obrazu, a także są bardziej podatne na zabrudzenie. Pozostałości po odciskach palców mogą utrudniać odczyt wskazań. Warto zatem mieć pod ręką specjalną, miękką szmatkę do czyszczenia ekranów LCD i regularnie przecierać powierzchnię matrycy (najlepiej gdy sprzęt jest wyłączony).

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Multimedia na życzenie (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego