Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

“Szukaj restauracji” – zaawansowane sterowanie głosowe w VW

7 wrz 16 09:53

Volkswagen wprowadza zmodernizowany system sterowania głosowego. Z samochodem porozmawiamy także po polsku.

Udostępnij
0
Skomentuj
3159
VW sterowanie głosowe VW sterowanie głosowe Foto: VW / Auto Świat Connected Car

Z czym może się kojarzyć sterowanie głosowe w samochodzie? Zazwyczaj z trudnymi do zapamiętania beznamiętnymi komendami takimi jak np. „radio”, „CD”, nawigacja”, „cel”, itp. VW próbuje jednak przekonać kierowców do nowego, ulepszonego systemu, z którym będzie można się komunikować łatwiej niż dotychczas.

Co się kryje za słowem „ulepszony”? Przede wszystkim poprawiony system rozpoznawania mowy, a także wzbogacony zestaw komend. Podobnie jak dotychczas trzeba się będzie ich nauczyć. Do zapamiętania będą takie hasła jak np. „szukaj stacji paliw”, „następny parking” czy „informacja o drodze przejazdu”, „wybierz wykonawcę”, „połącz z Jan Nowak” , „stacja radio Zet”.

VW chwali się przy tym, że wyszukiwanie miejsc docelowych do nawigacji będzie łatwiejsze także dzięki możliwości wskazywania nazw interesujących obiektów. Nawet zatem, gdy nie znamy adresu możemy wypowiedzieć nazwę obiektu taką jak np. „zamek Książ” czy też innej placówki (m.in. sklepy, bary, restauracje, kawiarnie, kluby, banki). System nawigacyjny w zależności od wersji przeszuka bazę danych zapisaną w pamięci urządzenia lub skorzysta z efektywniejszej wyszukiwarki internetowej (wówczas trzeba jeszcze wypowiedzieć hasło „wyszukiwanie celu specjalnego online”).

Obsługa głosowa obejmuje najważniejsze funkcje całego zestawu infotainment. Można zatem kontrolować także zestaw głośnomówiący Bluetooth (np. „połączenia nieodebrane”), odbiornik radiowy (np.” ustaw częstotliwość”), odtwarzacz multimedialny („słuchaj CD”). Dla ułatwienia lista komend może być wyświetlona na ekranie, by szybciej nauczyć się podstawowych zwrotów.

Volkswagen obiecuje, że rozpoznawanie głosu ma się odbywać bezproblemowo nie tylko na postoju, ale także w trakcie jazdy. Nie trzeba będzie podnosić głosu lub wręcz krzyczeć, by zostać rozpoznanym. Niebawem zatem sprawdzimy nowy system w teście. Ale o tym cicho, sza.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".
Czy sterowanie głosowe jest potrzebne w samochodzie?
Tak

67 %

Nie

33 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej