Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.354.494.281.99
Średnio4.684.824.552.14
Najdrożej4.925.084.792.29

“Szukaj restauracji” – zaawansowane sterowanie głosowe w VW

7 wrz 16 09:53
Udostępnij
0
Skomentuj
2584
VW sterowanie głosowe VW sterowanie głosowe Foto: VW / Auto Świat Connected Car

Volkswagen wprowadza zmodernizowany system sterowania głosowego. Z samochodem porozmawiamy także po polsku.

Z czym może się kojarzyć sterowanie głosowe w samochodzie? Zazwyczaj z trudnymi do zapamiętania beznamiętnymi komendami takimi jak np. „radio”, „CD”, nawigacja”, „cel”, itp. VW próbuje jednak przekonać kierowców do nowego, ulepszonego systemu, z którym będzie można się komunikować łatwiej niż dotychczas.

Co się kryje za słowem „ulepszony”? Przede wszystkim poprawiony system rozpoznawania mowy, a także wzbogacony zestaw komend. Podobnie jak dotychczas trzeba się będzie ich nauczyć. Do zapamiętania będą takie hasła jak np. „szukaj stacji paliw”, „następny parking” czy „informacja o drodze przejazdu”, „wybierz wykonawcę”, „połącz z Jan Nowak” , „stacja radio Zet”.

VW chwali się przy tym, że wyszukiwanie miejsc docelowych do nawigacji będzie łatwiejsze także dzięki możliwości wskazywania nazw interesujących obiektów. Nawet zatem, gdy nie znamy adresu możemy wypowiedzieć nazwę obiektu taką jak np. „zamek Książ” czy też innej placówki (m.in. sklepy, bary, restauracje, kawiarnie, kluby, banki). System nawigacyjny w zależności od wersji przeszuka bazę danych zapisaną w pamięci urządzenia lub skorzysta z efektywniejszej wyszukiwarki internetowej (wówczas trzeba jeszcze wypowiedzieć hasło „wyszukiwanie celu specjalnego online”).

Obsługa głosowa obejmuje najważniejsze funkcje całego zestawu infotainment. Można zatem kontrolować także zestaw głośnomówiący Bluetooth (np. „połączenia nieodebrane”), odbiornik radiowy (np.” ustaw częstotliwość”), odtwarzacz multimedialny („słuchaj CD”). Dla ułatwienia lista komend może być wyświetlona na ekranie, by szybciej nauczyć się podstawowych zwrotów.

Volkswagen obiecuje, że rozpoznawanie głosu ma się odbywać bezproblemowo nie tylko na postoju, ale także w trakcie jazdy. Nie trzeba będzie podnosić głosu lub wręcz krzyczeć, by zostać rozpoznanym. Niebawem zatem sprawdzimy nowy system w teście. Ale o tym cicho, sza.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 45/2017 już w sprzedaży, a w nim m.in. elektryczna ofensywa BMW; Citroen C4 Cactus po liftingu; porównanie kompaktowych kombi z dieslami; test Kii Stinger; wielki test żarówek; porady jak uzywać świateł; Mazda 6 z drugiej ręki; używane minivany za 35-40 tys. zł.
Czy sterowanie głosowe jest potrzebne w samochodzie?
Tak

67 %

Nie

33 %

Tak
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej