Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

2 w 1: AutoMapa z AutoRadarem

6 wrz 16 11:59

Lepiej późno niż wcale. AutoMapa wreszcie dostępna z funkcją wzajemnego ostrzegania kierowców o utrudnieniach i zdarzeniach drogowych.

Udostępnij
0
Skomentuj
AutoRadar w AutoMapie AutoRadar w AutoMapie Foto: AutoMapa / AutoMapa

AutoRadar w AutoMapie – na tę wiadomość długo czekali użytkownicy jednego z najpopularniejszych programów nawigacyjnych w Polsce. Integracja aplikacji oznacza, że wreszcie będzie można skorzystać z funkcji znanej z takich programów jak m.in. Coyote, NaviExpert, Yanosik czy Waze, czyli wysyłania i odbierania ostrzeżeń o tym, co udało się dostrzec na drodze.  Kierowcy mogą zatem w trakcie jazdy zgłaszać informacje o patrolach, radarach stacjonarnych i przenośnych, wypadkach oraz miejscach kontroli drogowej (także inspekcji).

Obsługa jest dziecinnie prosta. Wystarczy tylko kliknąć w ikonę na ekranie z aktywną AutoMapą (nie musi być włączona funkcja prowadzenia do celu) i wybrać właściwy rodzaj zgłoszenia. Do wyboru jest 6 kategorii. Z wybraniem właściwej nie powinno być problemu bez względu na to czy zmotoryzowani chcą zgłosić policyjną kontrolę prędkości, nieoznakowany radiowóz, kontrolę ITD czy dostrzeżoną kolizję.

Wzbogacona aplikacja jest dostępna dla korzystających z telefonów iPhone oraz modeli z Android. Można ją pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play. Dotychczasowi użytkownicy AutoMapy w smartfonach i tabletach zyskają zaś nową funkcjonalność po dokonaniu automatycznej aktualizacji zainstalowanego wcześniej programu.

Korzystanie z funkcji jest bezpłatne. Nie jest wymagana aktywna licencja dla programu nawigacyjnego. Nawet gdy wygaśnie można dalej korzystać z funkcji ostrzegania i otrzymywać zgłoszenia od innych uczestników.

Pozostaje jeszcze jedno: czy integracja AutoRadaru z AutoMapą wystarczy, by poprawić skuteczność ostrzegania? Ta jest zaś mocno uzależniona od liczby użytkowników. Innymi słowy – im jest ich więcej, tym lepiej. Janusz Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy twierdzi, że – „największa w Polsce baza użytkowników rozwiązuje główny problem tego typu systemów, czyli liczbę korzystających z niego osób”. Życzymy powodzenia.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".
Czy używasz AutoMapy podczas podróży samochodem?
Tak

44 %

Nie

56 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej