Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Rozpoznawanie znaków drogowych przez smartfon

14 lip 14 17:09

Czy smartfon może rozpoznawać znaki drogowe? Bosch twierdzi, że jest to możliwe. Wystarczy tylko zainstalować odpowiednią aplikację. Jaką? Bosch myDriveAssist. Do pobrania za darmo dla użytkowników telefonów z Android oraz modeli iPhone

Udostępnij
0
Skomentuj
AA18a-07.14 AA18a-07.14 Foto: Bosch / Bosch

Zdiagnozuj samochód przez smartfon

Zaczynamy test aplikacji dla kierowców: Izzy Drive. Przyda się nie tylko do pokazywania różnych parametrów samochodu poprzez OBD2. To także wideo rejestrator GPS i komunikator dla kierowców (jak np. AutoRadar, iCoyote czy Yanosik). Oto nasze pierwsze wrażenia.

Czy znaki drogowe można przeoczyć? Jest to możliwe. Bosch przekonuje, że używając smartfonu można jednak rozwiązać problem. Dzięki odpowiedniej aplikacji kamera w smartfonie może rozpoznawać znaki drogowe i ostrzegać o zbyt dużej prędkości. I to całkiem za darmo: aplikacja jest bowiem bezpłatna.

A jak to działa? Aplikacja wymusza stałą pracę kamery w smartfonie. Dzięki temu droga przed samochodem jest stale monitorowana. Podczas jazdy program rejestruje i rozpoznaje określone znaki. Są to znaki zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości oraz pozostałe, które uchylają wcześniejsze zakazy i ograniczenia. Kierowca nie tylko ma możliwość zobaczyć rozpoznane znaki na ekranie smartfonu. Usłysz także odpowiedni dźwięk ostrzeżenia. Program ostrzega dźwiękowo o przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Aplikacja nie tylko rozpoznaje ale także rejestruje znaki. Dane o rozpoznanych znakach i ich lokalizacji przesyła następnie na serwer Boscha. Po co? Dla Boscha to tanie źródło pozyskania danych o aktualnych ograniczeniach na drogach. I sposób na uzupełnienie oferowanych map cyfrowych. Bosch twierdzi, że wszystkie zebrane dane o znakach są później udostępnianie użytkownikom.

Bez odpowiedzi pozostaje jedno pytanie: jak aplikacja wpłynie na szybsze zużycie energii w smartfonie. By uniknąć szybkiego rozładowania lepiej podłączyć telefon do zasilacza samochodowego. A ile cykli ładowania wytrzyma akumulator telefonu?

Aktualizacja. W chwili przygotowania materiału aplikacja nie była dostępna w polskim Google Play jak i AppStore.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.
Czy rozpoznawanie znaków drogowych przez kamerę w smartfonie to dobry pomysł?
Tak

92 %

Nie

8 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej