Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Radioodtwarzacz z nawigacją dla klasyka

23 lut 15 17:34

Porsche Classic wprowadza nowy radioodtwarzacz z nawigacją dla klasycznych samochodów sportowych

Udostępnij
0
Skomentuj
Radioodtwarzacz Porsche Classic Radioodtwarzacz Porsche Classic Foto: Porsche Classic

Tradycyjne wzornictwo i najnowocześniejsze rozwiązania: nowy radioodtwarzacz z nawigacją Porsche to odpowiedź na rosnącą popularność wbudowanych systemów multimedialnych przeznaczonych do klasycznych aut sportowych. Specjalnie zaprojektowana jednostka łączy charakterystyczną dla epoki „analogowej” estetykę z zaletami nowoczesnej technologii i pasuje do kieszeni 1DIN.

Do obsługi urządzenia służą dwa pokrętła, sześć przycisków oraz dotykowy ekran o przekątnej 3,5 cala. Nowy radioodtwarzacz z nawigacją został harmonijnie dopasowany do wystroju wnętrza klasycznych modeli Porsche – ma elegancki, czarny front i jest dostępny z dwoma typami pokręteł, stylizowanymi zgodnie z obowiązującymi przed laty trendami. Pasuje do wszystkich generacji 911 począwszy od lat 60. aż do ostatniej serii z silnikami chłodzonymi powietrzem – 993 z połowy lat 90., a także do wcześniejszych modeli napędzanych jednostkami umieszczonymi z przodu lub centralnie.

Urządzenie ma wszystkie kluczowe funkcjonalności współczesnych systemów multimedialnych. Poza odpornym na zakłócenia radioodbiornikiem i precyzyjną nawigacją wyposażono je w łączność Bluetooth służącą do komunikacji ze smartfonem oraz w interfejsy dla zewnętrznych źródeł muzyki.

Za ich obsługę odpowiada ekran dotykowy. Zintegrowany wzmacniacz o mocy 4x45W można podłączyć bezpośrednio do głośników lub, za pomocą opcjonalnego kabla, do oryginalnego systemu audio. Ponadto, jednostka dysponuje dwoma mikrofonami: wbudowanym i zewnętrznym.

Nowy radioodtwarzacz z nawigacją, zaprojektowany wyłącznie dla oddziału Porsche Classic, jest przeznaczony specjalnie do klasycznych aut sportowych. Przykładowo, odbiornik radiowy został zoptymalizowany pod kątem wbudowanych, fabrycznych anten teleskopowych.

Interfejs urządzenia bazuje na systemie Porsche Communication Management (PCM). Intuicyjność jego obsługi poddano wszechstronnym testom na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, a działanie nawigacji sprawdzono w ramach licznych podróży testowych po poszczególnych krajach Europy.

Kierowcy mają do wyboru wskazówki podawane w formie strzałek, jak również widok dwu- lub trójwymiarowej mapy. Dane z mapami przechowywane są na karcie microSD o pojemności 8 GB i regularnie aktualizowane.

W Niemczech nowe radio z nawigacją jest już dostępne u partnerów Porsche Classic lub w Centrach Porsche w cenie 1184 euro z VAT.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej