Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Pioneer: radio prawie internetowe

2 mar 15 21:55

Pioneer zaliczył roczne opóźnienie we wprowadzaniu usług internetowych do swojego sprzętu. Zanosi się na dłużej.

Udostępnij
0
Skomentuj
pioneer_volkswagen2_front pioneer_volkswagen2_front Foto: Pioneer / Pioneer

Radio samochodowe z dostępem do internetu? Pioneer obiecywał bardzo ciekawe rozwiązania podczas premiery samochodowych stacji multimedialnych z zeszłego roku. Wówczas Japończycy pochwalili się nową usługą AVICSYNC. Zapowiadali, że dzięki niej będzie można korzystać w radiu samochodowym z wybranych funkcji po podłączeniu sprzętu do internetu. Łączność ze światem ma się odbywać za pośrednictwem telefonu skomunikowanego ze sprzętem Pioneera poprzez Bluetooth. Ale nie każdego telefonu. Powinien to być kompatybilny model wraz z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Problem w tym, że aplikacji jak nie było tak nie ma.

Foto: Pioneer / Pioneer

AVICSYNC przyda się do sprawdzania informacji o korkach (funkcja INRIX), aktualnej prognozy pogody (CommuteWX), cen paliw (ExtraMile),ostrzeżeń o utrudnieniach na drogach (Waze) oraz wyszukiwania dostępnych parkingów oraz wysokości opłat za parkowanie (Parkopedia). Przynajmniej w teorii. W praktyce trudno określić kiedy zapowiadana funkcjonalność będzie dostępna. Pioneer już opóźniał wprowadzanie funkcji AVICSYNC: jeszcze kilka miesięcy temu obiecywano, że problem zostanie rozwiązany do końca 2014 roku. Choć pierwsze stacje multimedialne dostosowane do nowej funkcjonalności pokazano rok temu to ich nabywcy wciąż muszą trenować swoją cierpliwość. W lutym tego roku Pioneer ogłosił kolejne opóźnienie w pracach nad aplikacją do smartfonów, dzięki której będzie można skorzystać z AVIC SYNC. I wciąż nieznany jest termin, kiedy aplikacja pojawi się w wersji dla użytkowników stacji multimedialnych AVIC-F60DAB, AVIC-F960DAB, AVIC-F960BT, AVIC-F860BT. Póki co fani marki muszą się zadowolić opublikowanymi przeprosinami.

Pioneer nie jest jedyny, który zaliczył prestiżową wpadkę. Problemy z nowymi technologiami dotyczą także koncernów samochodowych i informatycznych. Google i Apple wciąż nie mogą się pochwalić odpowiednią dostępnością oczekiwanych rozwiązań umożliwiających integrację smartfonu ze sprzętem w samochodzie: AndroidAuto oraz CarPlay. Jeszcze w zeszłym roku Mercedes i Volvo, które miały być jednymi z pierwszych we wdrażaniu rozwiązań Apple i Google zapowiedziały co najmniej kilkumiesięczne opóźnienie. Jak po grudzie przebiega także popularyzacja technologii MirrorLink. Lista kompatybilnych samochodów i telefonów wciąż nie imponuje. A miało być tak łatwo, wygodnie i przyjemnie....

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".
Czy można wybaczyć Pioneerowi ponad rok opóźnienia w udostępnieniu aplikacji?
Tak

56 %

Nie

44 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej