Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.274.554.171.79
Średnio4.504.694.411.98
Najdrożej4.934.854.832.17

Nowy Yanosik DVR: nawigacja, ostrzegacz i wideo rejestrator. I abonament

4 gru 14 14:00

Oto przysłowiowe trzy w jednym: jedno urządzenie, które może służyć jako nawigacja samochodowa, komunikator dla kierowców oraz mobilna kamera by nagrywać filmy w trakcie podróży. Oto nowy sprzęt Yanosika który wymaga opłat abonamentowych.

Udostępnij
0
Skomentuj
2889
YanosikDVR YanosikDVR Foto: Creandi / Creandi

To ma być alternatywa dla kilku urządzeń w samochodzie. Zamiast inwestować w samochodowy rejestrator, terminal Yanosik lub smartfon z aplikacją do ostrzegania, można zastosować jeden sprzęt: DVR. Twórcy przekonują, że to praktyczne połączenie kilku istotnych funkcjonalności: nawigacji pracującej w trybie online, komunikatora z funkcją ostrzegania o utrudnieniach oraz wideo rejestracji przejechanych tras. Wygląda jak smartfon lub nawigacja PND: z 6 calowym ekranem dotykowym i uchwytem do mocowania na szybie.

„Nowe urządzenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych użytkowników. Korzystanie z wideorejestratorów staje się coraz popularniejsze, a wychodzimy z założenia, że wygodniej jest korzystać z jednego urządzenia niż z kilku na raz” – mówi Jakub Wesołowski, Neptis S.A.

Nowy sprzęt działa tak samo jak popularna aplikacja dla kierowców. Stale informuje o zdarzeniach takich jak: kontrole prędkości roboty drogowe, patrole policji, fotoradary a także wypadki. Wszystkie powiadomienia generowane są w formie komunikatu głosowego oraz odpowiedniej grafiki. W przypadku nawigacji kierowca widzi to samo co w bezpłatnej aplikacji do telefonów: mapę dostępną w trybie on-line oraz stale aktualizowane dane o korkach. To zaś oznacza, że Yanosik DVR musi być stale podłączony do internetu. W urządzeniu jest już zainstalowana karta operatora sieci GSM. By z niej skorzystać trzeba opłacić abonament. Półroczna subskrypcja kosztuje 99 zł. I nie jest wliczona w cenę w urządzenia.

Yanosik DVR przyda się jako rejestrator filmów. Pliki video (MP4) nagrywa w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Producent zapewnia przy tym, że na 8 GB pamięci sprzętu można nagrać niemal 4 godzinny film. Zapis jest zautomatyzowany: w przypadku wykrycia nagłego hamowania lub zderzenia. Niestety Yanosik nic nie wspomina na temat systemu ochrony nagrań przed skasowaniem.

Nowy sprzęt można już kupić. Za zestaw z ładowarką samochodową oraz uchwytem do szyby oraz mapą Polski i Litwy trzeba zapłacić 499 zł. Dodatkowo trzeba jeszcze przeznaczyć 99 zł za półroczny abonament na korzystanie z internetu co oznacza dostęp do funkcji nawigacji online oraz funkcji ostrzegania.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.
Czy Yanosik w formie urządzenia z płatnym abonamentem to dobry pomysł?
Tak

18 %

Nie

82 %

Tak

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej