Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.274.554.171.79
Średnio4.514.694.411.98
Najdrożej4.934.854.662.17

Nokia Here dostępna teraz też na iPhone'a

14 mar 15 08:47

Czy aplikacja Nokii ma szanse zostać najpopularniejszą nawigacją na smartfony?

Udostępnij
0
Skomentuj
Nokia Here Nokia Here Foto: Nokia / Auto Bild

Nokia wytacza ciężkie działa przeciwko konkurencyjnym, darmowym aplikacjom od Apple'a i Google'a. Nowy program „Here” oferuje m.in. możliwość ściągania map na smartfona i korzystania z nich offline. Ponadto użytkownik ma wówczas też dostęp do informacji o transporcie publicznym. Wybrane lokalizacje map i zaplanowane trasy mogą być zapisane na kilku urządzeniach. Ciekawi jak to działa? Obejrzyjcie wideo:

11. marca Nokia zapowiedziała, że z „appki” będą mogli teraz korzystać też posiadacze urządzeń Apple'a. Po tym jak fiński koncern pozbył się swojego segmentu komórkowego na rzecz Microsofta, usługi nawigacyjne stały się dla Nokii ważnym filarem biznesu. Co ciekawe, tą „działką” zajmuje się oddział firmy w Berlinie. Aplikacja już teraz jest rozwijana tak, by w przyszłości dawała się łatwo integrować z pokładowymi systemami samojeżdżących aut (patrz wideo na dole).

Odpowiedzialni za projekt „Here” współpracują m.in. z producentem czipów graficznych i procesorów Nvidia, BMW i Continentalem. Nokia nie chce przegapić kolejnego trendu w nowych technologiach, tak jak stało się to w przypadku smartfonów. Celem firmy jest intensywna współpraca przy rozwijaniu autonomicznych aut – gdy wreszcie trafią do powszechnego użytku, mają być wyposażone m.in. w oprogramowanie Nokia Here.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej