Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.394.714.291.92
Średnio4.524.754.422.02
Najdrożej4.644.784.492.08

Mniejsze korki w dzień bez samochodu?

24 wrz 14 08:41

Czy podczas europejskiego dnia bez samochodu kierowcy mogą liczyć na sprawniejsze przemieszczankie sie po mieście? NaviExpert sprawdził poranne natężenie ruchu w trzech polskich miastach: Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Udostępnij
0
Skomentuj
Warszawa. Ogromne korki na Armii Krajowej w Warszawie Warszawa. Ogromne korki na Armii Krajowej w Warszawie

Darmowa komunikacja miejska podczas europejskiego dnia bez samochodu. Czy to kusząca alternatywa dla kierowców? NaviExpert sprawdził jak wyglądało natężenie ruchu na drogach w poniedziałkowy poranek. Analizie poddano ruch w porannych godzinach szczytu: pomiędzy 7 a 9 rano. NaviExpert zbadał natężenie ruchu w ścisłym centrum oraz na głównych arteriach komunikacyjnych poza nim. Eksperci porównali średnią prędkość z trzech ostatnich poniedziałków (dzień bez samochodu oraz poprzedzające 8 i 15 września).

W tym roku badania były bardziej miarodajne, gdyż dzień bez samochodu nie wypadał w dzien wolny od pracy tylko w poniedziałek (dwa lata temu władze Wrocławia zdecydowały przesunąć obchody na piątek). Szansa na mniejsze natężenie ruchu i jazdę niemal bez korków? Nic z tego.

Zamień samochód na komunikację miejską czy kolej? W Poznaniu oznacza to przyśpieszenie. Niewielkie, gdyż zaledwie 6%. Trudno to odczuć podczas dojazdu do pracy. Nawet gdy droga jest dość długa, zysk czasowy jest skromny. W Warszawie także niewielka zmiana: tyle, że w przeciwną stronę - o 2% wolniej w porównaniu ze średnią dla wrześniowych poniedziałków. Jeszcze wolniej we Wrocławiu: 5%. Co to oznaczało dla kierowców? Zmiany praktycznie niewyczuwalne.

Katarzyna Przybylska z firmy NaviExpert wyjaśniła – „Wyniki analiz pokazują, że komunikacja miejska w naszych miastach wciąż nie jest wystarczająco atrakcyjną alternatywą dla kierowców. Być może wyniki byłyby inne, gdyby dzień bez samochodu wypadał w inny dzień tygodnia i nie przypadał akurat w okresie, w którym nastąpiło widoczne pogorszenie pogody oraz opady deszczu. Ale to sprawdzimy dopiero za rok”.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 7/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsze jazdy BMW X2 i zmodernizowaną Hondą Jazz; prezentacja Skody Fabii po liftingu; raport: VW po Dieselgate; porównanie: kompakty kontra crossovery; testy Volvo V90 i Porsche Cayenne; raport: jak kradną auta; ustawianie geometrii zawieszenia; co to jest eCall; używany Opel Zafira; Top 10: używane kombi klasy średniej; Nissan Leaf nowej generacji.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej