Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sony App Remote: kooperacja smartfonu z radiem w samochodzie

14 wrz 12 12:23

Radio samochodowe z Bluetooth to już za mało. Sony dołącza do grona firm, które korzystają z nowej technologii umożliwiającej zaawansowaną współpracę telefonu ze sprzętem w samochodzie. Telefonu z Android i modeli iPhone.

Udostępnij
0
Skomentuj

Zaczyna się nowa moda: rozszerzona współpraca telefonu z radiem w samochodzie. Połączenie w trybie zestawu głośnomówiącego już nie wystarcza. Teraz w imię bezpieczeństwa można korzystać z aplikacji, wyświetlać na ekranie smartfonu informacje o nagraniu odtwarzanym w radiu, usłyszeć głosowo odczytywane wiadomości SMS (tylko Android) i sterować odtwarzaniem muzyki w trakcie jazdy. Całkiem sporo. A jak z tego skorzystać?

Co jest potrzebne?W telefonach iPhone lub z systemem Android trzeba zainstalować aplikację App Remote. Jest jeszcze jeden wymóg. Telefon musi być zgodny z Bluetooth A2DP i AVRCP. A potem? Przyda się jeszcze kompatybilne radio Sony: MEX-GS600BT, MEX-BT4100U, MEX BT3100U, CDX-GS500R, CDX-GT575UI, CDX-GT570UI/GT574UI. No i ukoronowanie przygotowań: połączenie radia z telefonem poprzez Bluetooth.

Sterowanie radiem przez telefonPodobnie jak w nowych modelach JVC, także radia Sony mogą być sterowane poprzez telefon. Wg. informacji Sony: funkcje radioodtwarzacza samochodowego będą się pojawiać na ekranie smartfonu, a do obsługi będzie można używać prostych gestów. O co chodzi? Wystarczy np. pionowe przesunięcie palca: wówczas sprzęt przełączy stację radiową. Kiedy stuknie się w ekran to wówczas włączy lub wstrzyma odtwarzanie. Można również pozwolić sobie na poziome przesunięcia palca. Wówczas spowoduje to przejście do następnego utworu w urządzeniu USB podłączonym do radioodtwarzacza. Możliwe jest także otwieranie map, korzystanie z aplikacji (np. radia internetowego) i pobieranie okładek albumów zapisanych w smartfonie.

Ile kosztuje?Na koniec krótko o kosztach. Ile to kosztuje? Sam aplikacja jest za darmo. Trzeba ją tylko pobrać z Google Play albo AppStore zależnie od posiadanego telefonu. Aplikacje dostępne są od 1 września. A co potrafią naprawdę: sprawdzimy już niebawem.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Auto Świat

Sony App Remote: kooperacja smartfonu z radiem w samochodzie

Lista kompatybilnych modeli radioodtwarzaczy Sony jest już dość obszerna: MEX-GS600BT, MEX-BT4100U, MEX BT3100U, CDX-GS500R, CDX-GT575UI, CDX-GT570UI/GT574UI

Foto: Auto Świat

Foto: Auto Świat

Sony App Remote: kooperacja smartfonu z radiem w samochodzie (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego