Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Rysiek od NaviExpert: ostrzeganie i nagrywanie

6 gru 14 13:08

Zaczyna się nowa moda. Programy do smartfonów, które służą do ostrzegania przed fotoradarami i innymi utrudnieniami przydadzą się także jako wideo rejestratory samochodowe. Oto najświeższy przykład: nowa wersja aplikacji Rysiek.

Udostępnij
0
Skomentuj

Darmowe programy, które przydają się do ostrzegania przed kontrolami Policji czy Straży Miejskiej, radarami stacjonarnymi lub innymi utrudnieniami? Jest ich coraz więcej. Wystarczy wymienić takie jak AutoRadar, iCoyote, IzzyDrive, RadarStop, Rysiek, Yanosik. By lepiej wyróżnić się na tle konkurencji twórcy dodają kolejne funkcjonalności. Jakie? Najmodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kamery wbudowanej w telefon. I wzbogacenie programu o funkcję wideo rejestratora. Tak jak w przypadku ostrzegacza od NaviExpert: programu Rysiek.

Oto co widać w telefonie, gdy powiększymy obraz z kamery Oto co widać w telefonie, gdy powiększymy obraz z kamery Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Rysiek z funkcją wideo rejestratora samochodowego jest już do pobrania ze sklepu Google Play. Niebawem także pojawi się w AppStore. Twórcy reklamują go dość zabawnym hasłem: Rysiek widzi misie i nagrywa misie. Dzięki nowej funkcji aplikacja może nagrywać filmy w pętli. Po zapełnieniu pamięci najstarsze filmy są kasowane w pierwszej kolejności. W trakcie jazdy program może rejestrować logi GPS, by mieć dane o lokalizacji nagrania. Może ale nie musi: funkcję zapisu danych GPS można wyłączyć.

Użytkownik Ryśka ma wpływ na jakość nagrań. W ustawieniach aplikacji do wyboru jest rozdzielczość filmów, maksymalna ilość nagrań (dane w MB) a także dopuszczalny czas nagrań (dane w godzinach). Podobnie jak w tradycyjnych wideo rejestratorach można również wybrać opcję zapisu filmu z dźwiękiem lub po wyciszeniu mikrofonu.

Obraz z kamery może być widoczny podczas pracy aplikacji. Do wyboru są dwa tryby wskazań: miniatura widoczna na mapie a także powiększony obraz. Wówczas jednak trzeba pogodzić się z tym, że mapa będzie niedostępna.

Standardowy tryb pracy aplikacji Rysiek: miniatura obrazu z kamery nałożona na mapę Standardowy tryb pracy aplikacji Rysiek: miniatura obrazu z kamery nałożona na mapę Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Choć twórcy Ryśka chwalą się nową funkcjonalnością to jednak przestrzegają przed konsekwencjami upubliczniania nagrań. Jak wyjaśnia Monika Chajec z Kancelarii Siemianowski Mietlarek & Partnerzy: - Musimy pamiętać, by nie poddawać nagrań obróbce, modyfikacjom ani  żadnej innej technicznej ingerencji – tego typu nagrania będą miały dla sądu nikłą wartość dowodową. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać filmów z wideorejestratora w internecie z uwagi na ochronę danych osobowych. Jeśli bowiem wideo daje możliwość zidentyfikowania osoby będącej sprawcą (np. nr rejestracyjny auta) – zaczynamy podlegać pod reżim ustawy o ochronie danych osobowych, możemy też zostać pozwani o naruszenie dóbr osobistych.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".
Czy w trakcie jazdy z ostrzegaczem takim jak Rysiek będziesz korzystać z funkcji wideorejestratora?
Tak

83 %

Nie

17 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Rysiek z funkcją wideorejestracji

Najmodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kamery wbudowanej w telefon. I wzbogacenie programu o funkcję wideo rejestratora. Tak jak w przypadku ostrzegacza od NaviExpert: programu Rysiek. Rysiek z funkcją wideo rejestratora samochodowego jest już do pobrania ze sklepu Google Play. Niebawem także pojawi się w AppStore.

Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat

Rysiek od NaviExpert: ostrzeganie i nagrywanie (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego