Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Radio CB w luksusowym samochodzie

5 gru 16 08:35

Oto dylemat niejednego kierowcy: gdzie najlepiej zmieścić radio CB w nowoczesnym samochodzie? Oto kilka pomysłów doświadczonego instalatora.

Udostępnij
0
Skomentuj

Im nowszy samochód tym większy problem. Im wyższa klasa tym jeszcze trudniej. We współczesnych autach instalacja radia CB staje się nie lada wyzwaniem. Brakuje bowiem odpowiedniego miejsca na to, by zmieścić urządzenie. Coraz rzadziej stosowane są tradycyjne wnęki na zwykłe radio samochodowe czy zwykłe schowki na portfel lub inne drobiazgi, czyli najbardziej naturalne lokalizacje. Także konsole kształtowane są tak, że dołożenie ramki montażowej wraz z radiem staje się bardzo trudne. Nawet szczeliny pomiędzy fotelami a tunelem środkowym stają się zbyt małe, by wygodnie umieścić tam odpowiedni sprzęt bez obawy o uszkodzenie tapicerki, porysowanie obudowy czy plastiku.

Instalatorzy tak łatwo jednak się nie poddają. Wspomagani przez producentów sprzętu szukają pomysłowych rozwiązań. Na rynek trafiają bowiem modele o zmniejszonych rozmiarach obudowy i zmodyfikowanym sterowaniu, by użytkowanie radiotelefonu wciąż było wystarczająco wygodne. Jednym z przykładów jest President William ASC, w którym pełne sterowanie przeniesiono z panelu urządzenia do gruszki.

Oto kilka przykładów instalacji w których wykorzystano dwa modele radiotelefonów President cieszących się dużą popularnością: William oraz Harry.

Materiał powstał we współpracy z firmą President. Zdjęcia pochodzą z firmy Sinad.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".
Czy warto zainwestować w porządne mocowanie radia CB w samochodzie?
Tak

71 %

Nie

29 %

Tak

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: SInad / Auto Świat Connected Car

Montaż pod podłokietnikiem

Dobrze słychać i niewiele widać. Sterowanie w gruszce, więc nie trzeba zerkać na panel radia.

Foto: SInad / Auto Świat Connected Car

Foto: SInad / Auto Świat Connected Car

Foto: SInad / Auto Świat Connected Car

Foto: SInad / Auto Świat Connected Car

Radio CB w luksusowym samochodzie (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego