Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Mercedes sięga po stare rozwiązania Nokii

6 lut, 12:25

Nie wszystko co stare musi trafić na śmietnik historii. Mercedes sięgnął po rozwiązanie stosowane przed laty w Nokiach z niemal zapomnianym systemem Symbian i Windows Phone.

Udostępnij
0
Skomentuj
Mercedes Klasy A - premiera Mercedes Klasy A - premiera Foto: Daimler / Daimler
Funkcja rozszerzonej rzeczywistości w nawigacji Mercedesa Klasy A Funkcja rozszerzonej rzeczywistości w nawigacji Mercedesa Klasy A Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat Connected Car
  • Ekran nawigacji z funkcją rozszerzonej rzeczywistości: oto opcja jaka pojawi się w nowym Mercedesie Klasy A
  • Za rozwiązania nawigacyjne w Mercedesie Klasy A odpowiada Here, czyli współtwórca zapomnianej już nawigacji Nokia Maps.
  • W Mercedesie pojawi się po raz pierwszy nawigacji wykorzystująca obraz z przedniej kamery samochodu.

Czym się można chwalić w przypadku nowego modelu samochodu? W przypadku Mercedesa oznacza to przede wszystkim różne technologie łączności i systemy multimedialne. Znamienne, że silniki, zawieszenie czy inne rozwiązania mechaniczne zepchnięto na drugi plan.

Jednym z powodów do dumy jest system nawigacji opracowany wspólnie z Here. Obecność Here nie powinna nikogo dziwić. W końcu Mercedes jest jednym z udziałowców firmy, która jest spadkobiercą dawnych spółek o wymownych nazwach Navtech i Navteq.

Tak wygląda funkcja Nokia City Lens, czyli późniejsze Here Explore Tak wygląda funkcja Nokia City Lens, czyli późniejsze Here Explore Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat Connected Car

Nową nawigację wyposażono w opcjonalną funkcję o tajemniczej nazwie „rozszerzona rzeczywistość”. To nic innego jak rozwinięcie dawnej technologii Nokia City Lens (Live View), którą z czasem przemianowano na Here Explore. Innymi słowy to połączenie obrazu z kamery video z danymi pochodzącymi z nawigacji.

W trakcie jazdy będzie można wyświetlić na ekranie obraz z przedniej kamery. Na wyświetlaczu pojawią się jednocześnie informacje nawigacyjne takie jak strzałki czy numeracja budynków. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć właściwe miejsce oraz np. niewielką lokalną uliczkę poprowadzoną pomiędzy zabudowaniami.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej